Vizovický úspěch

Filip ČervenýSoutěže a úspěchy

18. 9. 2018 Vizovice – Kateřina Vymazalová je ostřílenou nápojovou mistryní v čajové tematice, ale ani barmanství nezůstává nic dlužna. Nově se představila úspěšnou vizovickou misí za zdokonalením chuti pálenkového drinku.

Proslulý vizovický areál se proměnil v mezinárodní soutěžní klání barmanů, sever Moravy přilákal 40 nápojových mágů z Maďarska, Litvy, Malty i nám jazykově blízkého Slovenska či Polska, nechyběla inspirace prestižními bary a jejich moderními „vychytávkami“. Ale o maximální přispění inovativním přístupem a kreativitou (úkolem bylo vytvořit míchaný nápoj s ovocnou pálenkou) se na barmanském poli nejlépe postarala česká zástupkyně Kateřina Vymazalová, jež se probojovala do užšího 8členného finále, které tak přivítalo jedinou ženskou zástupkyni.

Kateřina platila v soutěži za příjemné zjevení, jež za sebou směle nechalo profesně zkušenější kolegy, zkrátka v soutěži barmanů – profíků je zastínila juniorská středoškolačka, která si jde od začátku studia za svým cílem, a každý nějak přirozeně vnímá, že Kateřina je ve své branži člověkem na svém místě.

Letošní 18. ročník Mezinárodní soutěže Rudolf Jelínek Cup (THE EUROPEAN CUP OF MIXING FRUIT SPIRIT COCTAILS) ověnčil Kateřinu Vymazalovou stříbrem, speciální ocenění za inovaci a kreativitu, jímž poctila barmanské řemeslo, tak bylo velice příjemným bonusem a stvrzením medailové pozice. Navíc na barmanské show podpořilo svou spolužačku i notně zastoupené osazenstvo maturitního ročníku, kterému zde Katka zajistila účast již s půlročním předstihem, a to prosincovým úspěchem v brněnské barmanské soutěži.