Žáci SOŠ a SOU na CZECH TEATENDERS CUP 2017

Filip ČervenýNástěnka, Soutěže a úspěchy

Ostrava 01. 03. 2017 – Multifunkční aula GONG v Ostravě-Vítkovicích přivítala v prvním březnovém dnu milovníky čajových specialit, kteří se mohli zúčastnit akce Junior Teatender Competition. K protagonistům čajového klání patřili také reprezentanti poličské SOŠ a SOU.

 

Naši čajoví experti František Šutera a Kateřina Vymazalová si šli směle za svým cílem a povedlo se jim „ukořistit“ hned dva cenné kovy. Zlatem se může pyšnit František, který tímto zúročil své profesní nadšení i mnohotýdenní dril příprav, čajových kombinací a zocelování nervů při následném soutěžním výkonu.

Obsahem soutěže byly opět tři disciplíny –  degustace čaje, klasický čaj a volný nápoj. Nejvíce bodů vyneslo vítězi zápolení v kategorii příprava klasického čaje a také jej podržela tolik oblíbená degustace. Zde František své soupeře doslova převálcoval, odtud i pramení celkový propastný bodový rozdíl mezi zlatou příčkou a 11. místem (286 a 154 bodů).

SOŠ a SOU Polička se ale vytasila s dalším trumfem v podobě Kateřiny Vymazalové. Ta byla Františkovi čestným soupeřem. Teatenderovství má Katka zkrátka v krvi (podobně jako mnohé další gastronomické dovednosti) a po absolvování všech částí soutěže se umístila na stříbrné pozici, která  slušivě doplnila Františkovo zlato. S dostatečným bodovým náskokem tak za sebou nechali zbývající soutěžící z celorepublikové škály škol gastronomického zaměření. „Oba medailisty již dlouhodobě připravuje učitelka odborného výcviku paní Alena Stoklásková, gratulace a poděkování za vzornou reprezentaci školy tedy právem patří i jí,“ komentuje úspěch vedoucí odborného výcviku Lubor Havlík.