Konference ve Voroněži

Filip ČervenýNástěnka, Soutěže a úspěchy, Uncategorized

Celoročně očekávaná Konference České barmanské asociace se dočkala svého uskutečnění ve dnech 29.-1. 5. 2017. Hosty přivítaly reprezentativní prostory brněnského hotelu Voroněž. Tři žáci SOŠ a SOU Polička stanuli na předních příčkách oceňovaných.

Třídenní Konference CBA překypovala bohatým programem, na své si zde přišli protagonisté Výroční členské schůze CBA i soutěžící na poli barmanském a teatenderovském. Ti se společně se svými vyučujícími oddávali kouzlu světa CBA, mistrovským ukázkám profesionálů oboru či přehlídce barmanských a teatenderovských novinek. Pozvánku na tuto velkolepou akci samozřejmě neodmítli úspěšní žáci SOŠ a SOU Polička, kteří směle překonávali barmanské nástrahy. Jak moc se v jejich téměř profesi vedlo Dominiku Prouzovi, Kateřině Vymazalové a Františku Šuterovi právě v roce 2016, prozradilo sobotní slavnostní vyhlášení. Dominik Prouza prokázal, že barmanství má zkrátka v krvi a ještě se mu na konec sezóny podařil i nevídaný kousek, kdy se doslova dělil o druhou a třetí příčku Barmana roku.

Teatender roku odměnil naše zástupce hned dvěma kovy. Stříbrem byl dekorován František Šutera, Kateřinu Vymazalovou zdobilo zlato. Navíc se Kateřina rozhodla využít možnosti profesionální soutěže teatenderů, v níž s přehledem vybojovala třetí místo. Dle propozičního textu CBA je soutěž TEA MASTERS CUP velice mladou mezinárodní aktivitou, která poukazuje na vrůstající celosvětový zájem o čajovou kulturu. Kateřina soutěžila v kategorii TEA PAIRING – umění párování čaje s jídlem, kde použila turecký čaj Rize v kombinaci s dezertem obsahujícím hrušky, baklavu a pistáciové želé.

„Gratulace i poděkování za trvalou a příkladnou reprezentaci školy patří našim dekorovaným studentům a bezesporu i jejich úspěšným pedagogům Marii Škaroupkové a Aleně Stokláskové,“ komentuje výsledek Konference CBA ředitel školy Mgr. Boris Preissler.