Řeznická sekyra znovu a opět v Poličce

Filip ČervenýNástěnka, Soutěže a úspěchy, Uncategorized

Datum 26. a 27. dubna patřilo řeznickým dovednostem. I letos žákům příslušelo prezentovat řeznický um v prostorách teoretického i odborného výcviku SOŠ a SOU Polička. Mistrovství ČR žáků oboru Řezník-uzenář si i pro letošní ročník zvolilo své mistry.

SOŠ a SOU Polička samozřejmě neopomenula „vyslat“ na soutěž své zástupce. Byli jimi Alexandr Pros a Jaroslav Průša. Ti se také funkce reprezentovat zhostili, jak nejlépe dovedli, a čelem se tak postavili soupeřům v disciplínách, které prokázaly řeznickou zručnost při dělení vepřové půlky, následném vykostění jednotlivých částí i finální úpravě dle připravené ukázky. Soupeřem se stal soutěžícím i neúprosný časový limit 35 minut. Součástí komplexního hodnocení byla orientace v poznávání surovin pro výrobu a prodej.

Celé mistrovství razilo heslo „Ve dvou se to lépe táhne“, proto i jednotliví zástupci škol pracovali v tandemu. A pokud jim vzájemná spolupráce přinesla efektivní výsledek a soutěžící splnili vše v souladu se stanovenými kritérii, mohl si každý po náročné dřině zaslouženě vydechnout a těšit se z hodnotných cen sponzorů. Závěrečné sčítání bodů přineslo zlatý pohár Patriku Sojkovi (Jeseník), stříbro putovalo s Vojtěchem Tichým do Opavy a bronz zůstal díky Jaroslavu Průšovi na domovské scéně. Saša Pros přispěl svým šestým místem k celkové stříbrné příčce poličského dua.

Poděkování patří nejen našim úspěšným žákům, ale i jejich učiteli odborného výcviku Bc. Pavlu Burešovi. Dále děkujeme sponzorům, a to společnosti AGRO-Sebranice a panu Slezákovi z Řeznictví Bystré.