Den otevřených dveří podruhé

Filip ČervenýAkce školy, Nástěnka

Polička 12. 12. 2018 – Dny otevřených dveří stálé stoupají na oblibě. Alespoň tak je tomu na SOŠ a SOU Polička, kde se konal druhý ze čtyř plánovaných dnů otevřených dveří. Ani tentokrát nepřišlo zklamání.

Pomyslné brány školy se veřejnosti otevřely v 9 hodin a potencionální žáci naší školy tak měli opětovnou možnost účelně pobýt na SOŠ a SOU Polička v pokračování prvorepublikového tématu. Cílem dne bylo představit zájemcům o studium podnětné prostředí, v němž mohou případně strávit svá nejlepší studentská léta. Příchozí se nejprve „zaregistrovali“ na recepci, obdrželi potřebné instrukce a za doprovodu pedagogického pracovníka se vydali spletitým labyrintem školy, aby co nejlépe využili čas potřebný k získání orientačního náhledu pod pokličku zde realizovaných učebních a studijních oborů. Svou šanci se ukázat dostala specializace Kuchař-číšník, Cukrář, Pekař, Řezník-uzenář, Gastronomie, Hotelnictví a cestovní ruch.

Celkem prošlo znalostním i dovednostním „kolečkem“ 23 jedinců, jejichž nejčastější dotazy směřovaly ke gastronomickému zaměření a k hotelnictví. „Líbí se mi, že při dni otevřených dveří si můžeme vyzkoušet, co nás čeká, kdybychom se rozhodli jít studovat k vám. Máme tak lepší představu co a jak,“ vyjádřil se k absolvovanému dni student zajímající se o gastronomii.

Pořádání těchto dnů nese své ovoce a doufejme, že ani ten druhý nevyzní na prázdno.