Exkurze očima studenta

Dne 27. 2. v 7.00 jsme společně se studenty třídy G1 odjeli do Velkých Pavlovic. Tam nás čekala prohlídka výrobny vína. Prošli jsme celou budovu od „příjezdu“ hroznových vín po jejich stáčení do lahví. Pak jsme sledovali slepou degustaci vína. Myslím, že pro většinu účastníků exkurze byl nejzajímavější experiment nachmelené víno, které z regálu již tradičně mizí neskutečně rychle. Samozřejmě jsme využili i nabídky zakoupit víno pro naše rodiče. Následně naše výprava nastoupila zpět do autobusu, který nás odvezl na další bod exkurze, a to do brněnského hotelu International.

Před samotnou prohlídkou hotelu nás čekal oblíbený „rozchod“, který zahrnuje toulky po památkách, ale také nutkavou potřebu „aspoň se kouknout po obchodech“. Po těchto aktivitách jsme se již nechali unášet krásami Internationalu. Nahlédli jsme tam, kam je běžným hostům přístup odepřen, a mohli tak například spatřit provoz kuchyně a celé restaurace. Dále jsme se věnovali prohlídce sálů, pokojů a dalších vymožeností hotelu. To vše pod odborným výkladem paní recepční.

Pokud srovnám obě navštívená místa, tak Vinium mne oslovilo více. Průvodce nám vše vysvětlil a ochotně odpovídal na naše dotazy. Zajímavým prvkem navíc pro nás byla zcela jistě slepá degustace, k níž se člověk jen tak nedostane.

Nakonec jsme se plni dojmů odebrali na zpáteční cestu a Poličku přivítali kolem 16.15. Děkujeme všem organizátorům akce a těšíme se na další nezapomenutelnou cestu za poznáním světa gastronomie.