EXKURZE V BRNĚ 9. 2. 2023

Michal KozelAkce školy

Ve čtvrtek 9. 2. jsme se v 7.30 vydali vlakem do Brna, kde nás čekala exkurze ve dvou naprosto rozdílných hotelech. Po příjezdu na hlavní nádraží jsme se přesunuli k prvnímu hotelu – Royal Ricc. Museli jsme chvíli čekat, protože paní, co nás provázela, měla zpoždění, protože se zapomněla podívat do diáře. Ale to se stane.

Jako první jsme se podívali do prezidentského apartmá, kde nám paní řekla různé informace o vzniku hotelu, jak to tam funguje apod. Byla tam samostatná koupelna, ložnice, obývací pokoj s klavírem i kuchyně. Dále jsme navštívili normální, standardní pokoje, ve kterých se nacházela postel a koupelna. Poté naše kroky vedly do vinárny, kde se s námi paní rozloučila a kde naše exkurze skončila. Hotel vznikl v 16. století a také to bylo vidět na prostředí a nábytku. Starší pohovky, židle, koberce,…

Druhý hotel, který jsme navštívili, nese název International, který je v porovnání s Royal Ricc velmi moderní. Hned když vejdete, zahlédnete krásné, mramorové schody a zdi, nádhernou recepci, no prostě se zkrátka nacházíte v luxusním prostředí. Zrovna tam probíhaly přípravy na páteční ples. Paní nás provedla po celém hotelu a my si jen užívali to krásné prostředí. Když jsme se ale dostali k jídelnímu lístku a k baru, vytřeštili jsme oči. Jeden malý panák za 2.900 Kč nebo lahev vína za 30.000 Kč nás hodně překvapily. Je jasné, že tento hotel si nemůže dovolit jen tak někdo.

Po ukončení exkurze jsme se s nadšením vydali do Vaňkovky, kde jsme měli rozchod. Většina ihned stála frontu u McDonald´s nebo u KFC. Poté jsme „šmejdili“ v různých obchodech a nakupovali.

V 16.30 jsme se vrátili zpět do Poličky. Celý výlet hodnotím velmi kladně. Ráda jsem se podívala do dvou naprosto odlišných hotelů, ve kterých jsem ještě nikdy nebyla.

Tereza Lněničková, G3