Kurz očima účastníka

Ve dnech 24. a 25. ledna proběhl na SOŠ a SOU Polička Czech Teatender. Zúčastnilo se jej asi 15 studentů této školy včetně mě. První den kurzu lektor učil teorii. Vysvětlil, co je čaj, jak, kdy a proč byl vynalezen. Dozvěděli jsme se, že čaj „objevili“ v Číně, nejprve se rozšířil do Asie a poté do celého světa, poslechli jsme si také několik legend o čaji.

Po obědě prvního dne se učitel přesunul do praxe. Vyzkoušeli jsme tři z pěti druhů čaje: zelený, oolong a černý. Učili jsme se popsat chuť a vůni čaje. Na závěr prvního dne si mohli všichni vyzkoušet uvařit japonský zelený čaj matcha. Druhý den se prováděla pouze praxe, kdy každý účastník kurzu uvařil čaj pro celou skupinu.

Na konci celého kurzu byl zadán závěrečný test a všichni obdrželi certifikát.

Sofia Rybkina, G1