Ocenění žáků SOŠ a SOU Polička starostou města

Filip ČervenýAkce školy, Nástěnka

Polička 19. 6. 2018 – SOŠ a SOU Polička je jednou z nejoceňovanějších škol gastronomického typu v České republice, a tak její vybraní reprezentanti samozřejmě nesměli chybět při každoročním slavnostním udílení cen starostou města panem Jaroslavem Martinů. Poličská radnice se otevřela pro nominované žáky škol základních a středních, nechyběly ani múzy Základní umělecké školy B. Martinů.

Motivující pocit slavnostní atmosféry se dostavuje pravidelně se závěrem školního roku, je vlastně příjemným doprovodem často nevděčného bilancování, které se v podstatě nevyhne nikomu z nás. Učitelům odborného výcviku i jejich žákům ale letošní ohlédnutí za dosaženými výsledky celoročního snažení rozhodně vrásky dělat nemuselo, právě naopak. Mezinárodní úspěch teatenderů v Číně, barmanů ve Francii, carvingu v Německu, zlatá a bronzová příčka Barmana a Teatendera roku a mnohé další zahraniční i tuzemské soutěže hovoří jasně – SOŠ a SOU Polička má v gastronomii své místo jisté.

A komu patří dík za skvělou školní sezónu 2017/2018? Oceněným žákům Kateřině Vymazalové, Tomáši Štolovi, Františku Šuterovi, Sabině Dejdarové, Lence Groulíkové a Patriku Kalibánovi. Nesmíme zapomenout ani na jejich učitelky odborného výcviku Ludmilu Dittrichovou, Alenu Stokláskovou, Petru Reslerovou a Renatu Zrůstovou, které byly tolik potřebnou součástí nejen prvních odborných krůčků svých školních svěřenců, ale staly se i zdatnými průvodci po spletitých cestách gastronomického řemesla.