Poličský majáles 2023

Dnes jsem vstával s dobrou náladou díky tomu, že to je můj první majáles. Díval jsem se docela dlouho do skříně s oblečením, protože jsem absolutně nevěděl, co si mám vzít na sebe. Měli jsme jít jako typičtí čeští turisté. Tak jsem si vzal kraťasy a dlouhé bílé tričko a zakončil jsem to čapkou na hlavě.

V 7.45 jsme už stáli v tělocvičně u šaten a připravovali se na průvod. Všichni jsme se modlili, abychom venku neumrzli. No, a vyrazili jsme ven, kde foukal docela silný studený vítr a útočil na nás vždy, když byla příležitost. Zařadili jsme se do průvodu a vyšli jsme směr náměstí. Často jsme zastavovali kvůli provozu na silnicích.

Viděl jsem dost masek, které byly propracované, ale i ne. Nejvíc mě překvapilo, když jsem zahlédl kluka, který byl oblečený jako mořská panna a vozili ho ve vozíku naplněném vodou, už z dálky jste mohli pozorovat, jak se třese. Divil jsem se, že se mu nezničily zuby tím, jak o sebe cvakaly. Vážně zajímavý pohled.

Jakmile jsme došli na náměstí, čekalo nás vyhlášení různých kategorií. Za prvé bych zkritizoval to, že moderátory nebylo slyšet. Měl jsem problém rozpoznat, co říkali. A druhá věc je, že vyhlásili duchy jako nejbarevnější masku, což mi rozum nepobíral. Jinak jsem si akci užíval.

Pak jsme šli po skupinkách na různé disciplíny. Já osobně zamířil na bowling, kde jsem si užil hru a druhé místo. Studentský program trval do 13.00, poté jsme ještě mohli vyrazit na večerní majálesovou produkci do Divadelního klubu Polička, zde na nás čekal týmový soutěžní Pub Quiz, hudební skupina Bedrock a písničkář Michal Horák.

Myslím, že majálesová oslava se více než vydařila a můžeme se těšit na následující ročník této oblíbené tradice.

David Světlý, G1