Školní exkurze do Jimramova

Dne 20. 9. jsme se zúčastnily exkurze do Jimramova, rodiště několika známých osobností a spisovatelů, jako byli bratři Mrštíkové nebo Jan Karafiát.

Ráno jsme se tedy vydaly do tohoto města, kde nás provedla paní průvodkyně a ukázala nám významná místa Jimramova a místo, kde se půlí Čechy s Moravou.

I přesto, že meteorologové hlásili deštivé počasí, tak jsme nezmokly, a dokonce nám svítilo i slunce. Jakmile jsme zakončily naši první část exkurze v prvním patře domu, kde byly expozice spojené s Janem Karafiátem, tak jsme se vydaly zpět do Poličky.

Bohužel se při našem příjezdu spustil déšť, a tak nás druhá část exkurze čekala převážně venku v dešti. Jelikož jsme začaly probírat při českém jazyce funkcionalismus, tak jsme se byly projít po městě a zastavovaly jsme se u významných budov, kde se tento styl při výstavbě použil.

Jakmile jsme se dostaly k České spořitelně a prohlédly si krásný a velice zajímavý interiér, tak jsme se vydaly do muzea, kde jsme si prohlédly několik obrazů a objevily jsme i obrovský obraz složený ze tří dílů, který se dokonce dostal až do New Yorku.

Výstava byla poučná, inspirující, a i když jsme byly celý den mimo školu, tak jsme se dozvěděly nové informace, které nám později budou i užitečné. Exkurzi jsme si velice užily a rády bychom jely na další podobnou exkurzi.

M. Nekvapilová a K. Krupičková, H3