Výlet do Bratislavy

Michal KozelAkce školy, Nástěnka

V úterý (21. 6.) brzy ráno jsme se objednaným autobusem vydali na naplánovaný výlet do Bratislavy. Po cestě jsme se stavovali na malé pauze na benzínové stanici. Když jsme přijeli do Bratislavy, tak naše první zastávka byla na Bratislavském hradě, ale vevnitř jsme nebyli.

Procházeli jsme okolo a kochali se výhledem na Dunaj a na část Bratislavy před sebou. Dále jsme postupně scházeli do historického centra a po cestě si procházeli různé památky a říkali si o nich podstatné informace. Poté jsme měli hodinový rozchod ve starém centru Bratislavy. A když jsme se znovu všichni sešli, tak jsme se vydali k přístavišti, kde byl zaparkovaný autobus.

Před cestou na Devín nás čekala procházka po břehu Dunaje k soše M. R. Štefánika, která stojí u obchodního centra a nové scény Slovenského národního divadla. Zde jsme dostali půlhodinový rozchod a ve tři hodiny jsme vyráželi na již zmíněný hrad Devín. Na hrad jsme museli jít do kopce a poté ještě vylézt na vyhlídku, odkud byl krásný pohled i na soutok řek – Dunaje a Moravy. Na parkovišti jsme si později dali zmrzlinu a vyrazili jsme domů. Výlet se mi moc líbil, myslím si, že byl naplánovaný dobře.

Spokojená studentka třídy H2