Zahraniční mobilita

Školství se v „pocovidové době“ znovu stále více ubírá směrem výměnných pobytů, stáží a workshopů, které jsou realizovány pod záštitou jednotlivých krajů. Pedagogům se zde nabízí možnost obohacovat svoji osobnost prostřednictvím prožitků plynoucích z absolvovaných cest. Pokud rádi čerpáte nové informace, nebráníte se alternativním druhům vzdělávání, chcete nahlédnout pod pokličku cizokrajné školní a navíc různorodé výuky, pak vám projekt Zahraniční mobilita IKAP II bude více než vítaným společníkem v nikdy nekončící pouti za poznáním.

Její zářijové kroky zamířily nejprve do Slovinska, kde měli vyučující ze SOŠ a SOU Polička skvělou možnost sledovat formou náslechů vybrané vyučovací hodiny na středních školách gastronomického typu. Nechyběla ale ani ukázka výuky probíhající na italském gymnáziu a své vzdělávací tajemství poodhalila i námořní škola či škola technického zaměření.

Pedagogové si z těchto dobrodružných výprav nejvíce považují potřeby komunikace v cizím jazyce. Komplexně vnímají IKAP II jako smysluplný projekt, který ve velké míře přispívá k vytváření potřebné motivace pro učitelské povolání, celkově napomáhá zdravému pracovnímu růstu či předchází vzniku syndromu vyhoření.

J. Boháčová, SOŠ a SOU Polička