Den otevřených dveří na SOU a SOŠ Polička

Filip ČervenýAkce školy, Nástěnka, Uncategorized

14. 11. 2017 Polička – SOŠ a SOU Polička uspořádala první ze čtyř plánovaných dnů otevřených dveří. Loni zavedená koncepce spojení prohlídky školy s praktickými dovednostmi, jež si mohou zájemci o studium vyzkoušet, se ukazuje jako nejvhodnější varianta „návštěvního dne“.

Dny otevřených dveří jsou lákavou inspirací pro budoucí volbu pokračujícího vzdělávání, v úterý 14. 11. měli současní „deváťáci“ jednu z prvních možností, kdy mohou začít s podrobnějším zkoumáním svých studijních plánů. Málokdo si ve věku, kdy opouští základní školu, uvědomuje, kam by měl směřovat kroky dalšího vzdělávání a právě pro takovéto „váhající“ je určena nabídka dnů otevřených dveří. Stačí se nebát a směle vyrazit do školy, kde se můžete dozvědět o všech studijních či učebních oborech, „nasát“ atmosféru školního prostředí, zkrátka vyzkoušet na vlastní kůži, zda je pro vás obsah oborů zajímavý, nebo se máte raději definitivně porozhlédnout jinde. I vylučovací metoda je při hledání budoucí profese zcela namístě…

Pokud jste dorazili do budovy SOŠ a SOU Polička, tak jste měli možnost sledovat zvláštní mumraj zájemců o studium, současných studentů, pedagogů-průvodců, pestrou nabídku výrobků jednotlivých oborů a také příjemnou atmosféru rušnějšího školního dne, který sice začal svou typickou osmou hodinou ranní, ale v 9 hodin nabral obrátky dne návštěvního.  A o jaké oborové zaměření byl zájem? Doslova žádný z oborů nezůstal bez povšimnutí, lákala Gastronomie, Kuchař-číšník, Řezník-uzenář, zájem byl ve velkém prokázán i v oboru Cukrář, Hotelnictví a cestovní ruch, již tradičně se lidé ptali po možnostech nástavbového studia Podnikání.  Navíc si žáci povětšinou rádi vyzkoušeli přípravu neodolatelné kávy, lehce nebezpečného flambování, carvingovou úpravu ovoce nebo míchání koktejlů, u palačinek zase rádi zapomněli na zeměpisné nedostatky, které je provázely v jedné ze soutěžních disciplín.

Uchazečů o budoucí přípravu na profesní dráhu přišlo 52, tedy úctyhodný počet, který dokazuje, že zájem o studium na SOŠ a SOU Polička má vzrůstající tendenci.