Gastro Junior Brno 2018 – Bidfood Cup

Filip ČervenýNástěnka, Soutěže a úspěchy

Brno, 19. 1. 2018 – Každoročně se SOŠ a SOU Polička účastní renomované mezinárodní soutěže Gastro Junior. Nejinak tomu bylo i letos. Loňské zlato bylo tentokrát doplněno o stříbrnou příčku, které vévodil barista Ondřej Kaňka.

Gastronomičtí zástupci zviditelnili SOŠ a SOU Polička hned v několika kategoriích, mezi nimiž nesměla chybět disciplína Kuchař, zde se 13. místem výrazněji představil žák třetího ročníku Patrik Kalibán. Bez zajímavosti nezůstává ani vítězství, které obhájil Vojtěch Petržela (náš loňský absolvent, nyní studující a reprezentující poděbradskou hotelovou školu).

V cukrářské disciplíně se ctí zabodovala Kateřina Kopecká (nástavbové studium) a vysoutěžila si 9. místo. Stejně na tom byla i Kateřina Vymazalová, která pokoušela štěstí v kategorii Číšník a také v barmanství – i zde jí patřila 9. příčka. O pár stupínků za Kateřinou se skvěla barmanská průprava studentky prvního ročníku Jany Večeřové, ta se spokojila se 14. místem.

Dva soutěžící poskytla naše škola i pro klání baristů. Svou šanci nepromarnili Ondřej Kaňka a Daniel Horák. Ondřejovi se vedlo natolik, že jeho smysl pro kávovou magii ocenila odborná porota stříbrem a na Daniela si počkalo příjemné sedmé místo.

Letošní Gastro se opětovně stalo výzvou a motivací k lepším výsledkům. Zvláště potěšující je pro nás hodnocení týmové práce – SOŠ a SOU Polička získala cenný bronz,“ komentuje úspěch Mgr. Lubor Havlík, vedoucí odborného výcviku.