Představujeme světovou finalistku TMC 2017 Kateřinu Vymazalovou

Filip ČervenýNástěnka, Soutěže a úspěchy

Čeští teatendeři stojí před branami světového finále soutěže Tea Masters Cup. Za pár dnů odlétají do Číny, aby si tam užili týdenní soutěžní i poznávací program.

Tea Masters Cup se ve dnech 25.-28. září uskuteční jako součást mezinárodního čajového fóra ve městě Enshi v provincii Chu-pej. V provincii, kde v osmém století působil legendární čajový mistr Lu Yu, jenž pravděpodobně jako první písemně definoval čajovou kulturu.

Soutěž zahrnuje na národní i světové úrovni čtyři disciplíny, a to Tea Preparation, Tea Pairing, Tea Mixology a Tea Tasting. Do světového finále se v jednotlivých disciplínách kvalifikovali vítězové národních kol. V doprovodném programu čekají na účastníky z 20 zemí světa například návštěvy čajových plantáží v Enshi nebo Yichangu.

Českou republiku v Číně bude reprezentovat i Kateřina Vymazalová (Tea Mixology) studentka SOŠ a SOU Polička, vítězka juniorského soutěžního teatenders seriálu z roku 2016.

Co nám Kateřina prozradila.

Ohlédnutí za národním kolem Tea Masters Cup (Tea Mixology)
Jak se říká, vždycky to může být lepší – tak nějak jsem se cítila, ale nakonec jsem se svým výkonem spokojená. Svou roli sehrála nervozita a chybičky, jichž jsem se dopustila, poctivě piluji. Popravdě jsem však nečekala, že soutěž zvládnu tak dobře.

Moment, který mě přivedl k čaji
Jak vypadal? No, celkem jednoduše. Nastoupila jsem na školu, a vlastně až tady jsem objevila kouzlo čaje.

Profesní dráha
Tím, že ještě studuji (SOŠ a SOU Polička), mám vše před sebou. Plány jsou samozřejmě velké. Ráda bych se stala dobrým barmanem a stoupala výš a výš. Čaj by u toho měl být mým nerozlučným společníkem.

Cíle pro světové finále
Do Asie letím s pocitem nadšení. Těším se, až budu sbírat plno zkušeností a potkávat nové lidi.