SOŠ a SOU v novém školním roce

Filip ČervenýNástěnka

erb polička

SOŠ a SOU Polička zahájila školní rok 2018/2019 ve znamení úspěchu, protože naši studenti o prázdninách nezahálí a věnují se studijnímu oboru v takové míře, aby přinesli užitek nejen sobě, ale i svému okolí. Takovým zářným příkladem je letošní maturantka Kateřina Vymazalová, která výborným umístěním v gastronomické soutěži dokázala zajistit exkluzivní exkurzi ve vizovickém areálu Rudolfa Jelínka pro kolektiv třídy G4/H4. Spolužáci tak mají hned ze startu lákavou motivaci ke studiu.

Dále se mohou školní obyvatelé těšit na každoročně úspěšnou akci Burza učebnic (letos nově i oborového pracovního oblečení), ta proběhne 12. 9. od 9.30 do 10.00 hod. v učebně č. 21., pro vybrané studenty je následně 21. 9.  domluveno unikátní představení skupiny Loser  Cirque  Company s projektem Kolaps.

V neposlední řadě jsme svědky finišování rekonstrukce řeznictví (rozšíření o možnost zpracování zvěřiny), dlouhodobě zavedené pracoviště zde poskytuje cenné praktické zkušenosti žákům odvětví řezník-uzenář, mohou tak zdokonalovat své umění a pravidelně se účastnit soutěží, o které naše škola opravdu nouzi nemá.