Vánoční barmanství

Filip ČervenýNástěnka, Soutěže a úspěchy

Brno 4. 12. 2017 – Nácvik vánoční atmosféry si mohli vyzkoušet účastníci Brněnského vánočního poháru, který je již tradičně zaměřen na tvorbu alko i nealko míchaných nápojů. Celorepublikovou účast nevynechaly  ani zástupkyně SOŠ a SOU Polička, tentokrát jimi byly studentky gastronomického oboru Kateřina Vymazalová (3. ročník) a Kateřina Pražanová (1. ročník).

Kateřina Vymazalová prožívá letošní soutěžní sezónu v doslova závodním tempu, kdy téměř vše podřizuje pečlivé přípravě teatenderovské a barmanské. Je znatelné, že obě odvětví jsou vzájemně propojená a Katce tím pomáhají v úspěšné gastronomické dráze. Výše zmiňovaná studentka svou pílí a úspěchy jasně signalizuje, kudy se mají ubírat její profesně mladší kolegové. Jistě tak v mnohém ovlivňuje i druhou soutěžící SOŠ a SOU Polička, nováčka barmanství Kateřinu Pražanovou.

Ta se pod skořápku barmanského řemesla začala dostávat absolvováním říjnového barmanského kurzu a již v prosinci může směle čelit zákeřným recepturám. „S úsměvem, se zdravým sebevědomím, s potřebnými znalostmi a dovednostmi se děvčata zhostila soutěžních úkolů, za což jim právem patří plody úspěchu,“ hodnotí své svěřenkyně Mgr. Petra Reslerová, učitelka odborného výcviku.

Pro úplnost dodáváme finální výsledky soutěže. Kateřina Vymazalová zvítězila (vítězný nápoj Mr. William obsahoval mimo jiné hruškovici, campari, samurai shot – pure dark, ozdoben byl flambovanou hruškou), Kateřina Pražanová o sobě dala vědět  4. místem za nápoj Lady Rose (tvořený z hruškovice, pomerančového likéru a jiných přísad, zdobený růží).