Velký úspěch žáků SOŠ a SOU Polička v Kroměříži

Filip ČervenýNástěnka, Soutěže a úspěchy

Kroměříž 8. 2. 2017 – Střední škola hotelová a služeb Kroměříž ve spolupráci s Českou barmanskou asociací uspořádala pro soutěžní nadšence klání v disciplínách barman, barista a teatender. Poličská SOŠ a SOU zde přirozeně měla své podstatné zastoupení, které ji výsostně reprezentovalo.

       Nováčkem barové techniky se v rámci koktejlové soutěže stala Kateřina Vymazalová, která tímto rozvíjí své gastronomické nadšení v další aktivitě. Je třeba dodat, že ani zde nebyla zcela bez úspěchu, což potvrdila 5. místem. Její spoluhráč Dominik Prouza si tu opět vylepšil barmanské skóre a ze soutěže tentokrát odjížděl dekorován zlatem.

       Souběžně s barmanskou soutěží probíhaly i soutěže baristů a teatenderů, na něž jsou naši studenti skvěle připravováni. Proto není žádným překvapením, pokud se přední příčky skví jmény jako František Šutera, Sabina Dejdarová či již zmiňovaná Kateřina Vymazalová. A právě Kateřina tu prožívala doslova pracovní vytížení, které ji odměnilo navíc i vítězstvím mezi teatendery v juniorské soutěži DILMAH – CZECH TEATENDERS CUP 2017. František Šutera doprovodil výše zmiňovanou kolegyni neopomenutelným čtvrtým místem. Mistr kávy měl pro změnu pro naši baristku Sabinu Dejdarovou připraveno stříbro.

         „Poděkování za skvěle odvedenou práci patří samozřejmě i vyučujícím odborného výcviku – Marii Škaroupkové a Aleně Stokláskové, jež pravidelně připravují své studenty tak, aby na soutěžích nejen sbírali cenné zkušenosti, ale i dosahovali příček nejvyšších,“ komentuje úspěch školy vedoucí odborného výcviku Mgr. Lubor Havlík.