Fiktivní realita

Filip ČervenýNástěnka, Soutěže a úspěchy

Praha 21.-23. 3. 2018 – Obchodování si znovu přišlo na své. Fiktivní firmy své umění nezapřely a ukázaly se v tom nejlepším světle – Křižíkův pavilón B jim dal příležitost.

SOŠ a SOU Polička navštěvuje prestižní soutěže ve velkém, a to nejen ve svém top oboru gastronomickém, ale i v rozvíjení obchodních dovedností prostřednictvím fiktivní firmy. Pražské zápolení na 24. mezinárodním veletrhu fiktivních firem si nenechali ujít ani zástupci ze Španělska, Rakouska, Belgie, Slovenska, Itálie či Rumunska. SOŠ a SOU Polička rádi reprezentovali studenti třetího ročníku oboru Hotelnictví a cestovní ruch se svým Hotelem Bohuslava Martinů, s. r. o. Gastronomie pro změnu představila Gastro Show, s. r. o. Odborná komise bedlivě sledovala úroveň firemní prezentace, stánku a katalogu, což se ve finále odrazilo v dílčím i komplexním hodnocení.
V prezentaci firmy obsadila Gastro Show 9. místo, za celkovou atmosféru stánku získala firma 4. místo a katalog byl ohodnocen místem 10. Hotel Bohuslava Martinů se ve stejných kritériích i v celkovém hodnocení posunul z finálního počtu 110 soutěžících do příjemné druhé desítky. Gastro Show si navíc zpestřila soutěžní dojem 7. místem v soutěži Nejlepší firma veletrhu.
Studenti zde prokázali připravenost, která vede k náležité reprezentaci domovské školy i Pardubického kraje. (Rivalem z Pardubicka byla našim mladým obchodníkům už jen škola z Kostelce nad Orlicí.) „Pražský „výlet“, na který jsme vyrazili raději s jednodenním předstihem (bylo třeba zajistit dostatečnou aklimatizaci, pohodlné ubytování, podniknout poznávací výpravu za krásami centra Prahy, připravit stánek a vše k realizaci projektu fiktivních firem), byl s úspěchem završen obchodováním s firmami a širokou veřejností,“ dodává k průběhu akce Ing. Broňa Pražanová, vyučující předmětu fiktivní firma.