JUNIOR COCTAIL COMPETITION CBA

Michal KozelSoutěže a úspěchy

Slavkov 15. 11. 2023 – Polička se nezalekla výzvy a přijala pozvání na soutěžní klání v oblíbených disciplínách. Svěřenci úspěšného učitelského dua Stoklásková & Reslerová nepodcenili přípravu, zdolali kritéria stanovená Českou barmanskou asociací a dobyli medailové pozice.

V týdnu od 13. do 17. listopadu měli studenti volného času skutečně pomálu. Sotva se vzpamatovali z hodů oslavujících sv. Martina, už připravovali vše potřebné pro úterní den otevřených dveří. Zde prezentovali znalosti a dovednosti před svými potencionálními nástupci. Spoluutvářeli obraz praktické stránky SOŠ a SOU Polička při ukázkách jednotlivých oborů, komunikovali s rodiči a učiteli, dbali na to, aby zodpovědně předvedli reklamu sobě i škole. Následně si řádně sbalili gastronomické instrumenty a pomohli slavnostní prostor převést do všední rutiny školní jídelny. Mnozí z nich se ještě vypravili doladit detaily zítřejšího soutěžního výkonu a pak už se oddali vydatnému spánku, který jim dodá tu potřebnou energii a chuť do zdolávání soutěžních překážek. Protože den D se blíží a slavkovskou výzvu nelze brát na lehkou váhu. To ale reprezentanti naší školy dobře vědí, zvlášť jedná-li se o akci Metelka Austerlitz Cup.

Ve Slavkově nebyli soutěžící SOŠ a SOU Polička zdaleka poprvé. Již několikráte dali zřetelně najevo, že na medailových pozicích jsou jako doma. Středeční výkon byl pro ně vyhrazen v kategoriích Barman a Teatender. Pro naše čtyři soutěžící byly připraveny čtyři pozice. Za teatendery se ze stříbrného poháru radovala matadorka soutěží Gabriela Unčovská. O příčku níže (ale s nemenší radostí) se umístil Kryštof Hondl. Také kouzlo barmanství si dlouhodobě podmaňuje Elišku Flekovou a její spolužačku Terezu Němcovou. Obě se řadí k nepřehlédnutelným stálicím gastronomických přehlídek a ve třídách praktického výcviku je spolehlivě zastihnete více, než je tomu při teorii. Tentokrát si Eliška do Slavkova přijela pro bronz a Tereza pro pěkné 11. místo.

Nutno dodat, že příkladnou přípravu svých studentů bedlivě střeží energické dámy Mgr. Alena Stoklásková a Mgr. Petra Reslerová. Studentům a pedagogům gratulujeme k úspěšné reprezentaci SOŠ a SOU Polička a přejeme hodně nápadů, pevných nervů a zdařilých soutěžních výkonů.

       J. Boháčová, SOŠ a SOU Polička