Novinky ze soutěží za měsíc březen 2014

Filip ČervenýSoutěže a úspěchy

erb polička

Mezinárodní veletrh fiktivních firem

Žáci třetích ročníků studijních oborů hotelnictví a gastronomie ze SOŠ a SOU Polička se zúčastnili Mezinárodního veletrhu fiktivních firem v Praze. Veletrh se konal od 17. do 19. března 2014 v pavilonu INCHEBA na holešovickém výstavišti. Veletrhu se zúčastnily fiktivní firmy z 10 evropských zemí  (Rumunsko, Švédsko, Rakousko, Španělsko, Itálie, Slovensko, Rusko, Bulharsko, Belgie). Na výstavišti bylo k prohlédnutí a k obchodování celkem 144 stánků s různou tématikou.

Žáci využili své teoretické znalosti v praxi, což znamená, že komunikovali se zákazníky v cizím jazyce (anglickém, německém nebo ruském), představovali své prezentace a využili své znalosti z účetnictví. Zároveň propagovali místní region a město Poličku.V hodnocení  firem byly zahrnuty kategorie: vzhled stánku, prezentace v českém i  anglickém jazyce, katalog firmy a komunikace se zákazníky.Žáci oboru hotelnictví se zúčastnili veletrhu se svojí fiktivní firmou Hotel Bohuslava Martinů, s.r.o., poprvé.

Firma nabízí ubytování a speciální hotelové služby. V kategorii „vzhled stánku“ se tato firma umístila na krásném 4. místě a v hodnocení prezentace se dělí o 5.-6. místo.Žáci oboru gastronomie se zúčastnili veletrhu se svojí fiktivní firmou Gastro show, s.r.o., také poprvé. Gastro show se zabývá organizací odborných kurzů a v kategorii „vzhled stánku“ obsadila úspěšné 12. místo. V hodnocení katalogu se studenti umístili na místě třináctém.

Účast na veletrhu žákům přinesla mnoho poznatků, zkušeností a poučení, které si odnesli nejen pro další výuku, ale i pro praktický život. Napsaly žákyně třetího ročníku oboru hotelnictví Severová, Filipiová.

Barmanská a baristická soutěž v Prostějově

Dne 27. března 2014 se žáci naší školy zúčastnili soutěže Amundsen Cup Prostějov-Junior Coctail Competition a Junior Mistr kávy. Celkem se v obou soutěžích utkalo 54 soutěžících. Za naši školu soutěžili 4 barmani a 2 baristky. Barmani se sice neumístili na předních příčkách, ale odnesli si mnohé zkušenosti, zvláště začínající Nikola Špačková a Ondra Juráš. Baristky Kosslerová Hana a Martincová Hana obsadily 6. a 7. místo

Barmanská soutěž v Poděbradech

Ve dnech 17.-18. března 2014 proběhla v Poděbradech barmanská soutěž BACARDI – MARTINI CUP 2014. Soutěžilo se ve dvou kategoriích nápojů Sparkling Coctail a Fancy Cocktail. Naši školu reprezentovali tři barmani a tady jsou výsledky: 1. místo v kategorii Sparkling Coctail Tomáš Felkl. V celkovém hodnocení za obě kategorie – Dominika Edlmanová 8. místo, Tomáš Felkl 11. místo, Zdeněk Křivka 25. místo. Blahopřejeme!

Naše baristky zazářily

Dne 12. března 2014 se naše baristky zúčastnily soutěže MISTR KÁVY – O POHÁR NÁMĚSTKYNĚ HEJTMANA MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE 2014, pořádanou Hotelovou školou Frenštát pod Radhoštěm. A vedly si velmi dobře! Z dvanácti soutěžících Martincová Hana obsadila 3. místo, Kosslerová Hana se umístila hned za kolegyní na 4. místě. Blahopřejeme!