Opět úspěšní na Dýňovém šampionátu

Filip ČervenýNástěnka, Soutěže a úspěchy

České Budějovice 21. 11. 2019 – K podzimu patří nápadité dekorace vyrobené z pestré nabídky přírodních plodů. České Budějovice zůstaly věrné tradici a uspořádaly Dýňový šampionát. Poměřit carvingové síly se zástupci celorepublikových gastronomických škol se rozhodla i SOŠ a SOU Polička.

Umění carvingu je na naší škole vyhledávaným lákadlem. Hned v prvním ročníku studenti rádi absolvují Carvingový kurz a nadšeně se pouští i do jeho následné, obtížnější části. V nedávné minulosti proslavil umělecké vykrajování dekorací z ovoce a zeleniny např. Vojtěch Petržela, absolvent SOŠ a SOU Polička, gastronomický všeuměl, který školu excelentně reprezentoval na tuzemských i zahraničních soutěžích.

Carving ale z dobrého jména SOŠ a SOU Polička nemizí. S úspěchem se setkávají i mladší Vojtovi spolužáci, jejichž dovednosti získané na týdenním intezivním kurzu vedeném panem Procházkou, slibně rozvíjí Mgr. Renata Zrůstová, učitelka odborného výcviku.

Šanci osobitým způsobem prezentovat carving mimo Pardubický kraj využilo hned několik talentovaných studentů. Mezi ně patří carvingové stálice Vojtěch Kašpar, Jessica Lopaurová, Pavla Svobodová a Lenka Groulíková.

Obě disciplíny – Live i Kompozice přinesly Poličce úspěch v podobě zlatého pásma. Druhá příčka medailového umístění byla určena Pavle Svobodové, studentce 2. ročníku specializace Gastronomie. Následně si Lenka Groulíková, které carving učaroval již v době objevování tajů cukrářského oboru a jež se nyní věnuje oborovému zaměření Kuchař, vybojovala 4. místo v Kompozici a bronz v části Live.