Soutěž Mladý talent

Filip ČervenýNástěnka, Soutěže a úspěchy, Uncategorized

Pardubice 12. 12. 2018 – Soutěž Mladý talent zná své vítěze. Ceny a pamětní listy celostátních kol soutěží MŠMT byly slavnostně předány v prostorách Krajského úřadu v Pardubicích. SOŠ a SOU Polička znovu nechyběla.

S koncem roku přichází na řadu bilancování v okruhu snad veškerých lidských činností. Ani školským institucím se tato zvyklost nevyhýbá, každoročně jsme tak svědky četného udílení cen, které putují do rukou nejpovolanějších – talentovaným jedincům, jimiž se naše společnost ráda zviditelňuje a jimž je touto cestou věnována maximální podpora z řad odborníků. Pardubický kraj si pro udílení ceny Mladý talent zvolil prestižní prostory, ceny byly předány pod záštitou Ing. Bohumila Bernáška, člena rady Pardubického kraje. Slavnostní dekorování se týkalo vybraných jedinců od škol základních (umělecké nevyjímaje) až po školy střední.

Za SOŠ a SOU Polička se usmálo štěstí na maturantku Kateřinu Vymazalovou, která je dlouhodobě spolehlivou stálicí české i mezinárodní gastronomické scény. Kateřina bez problémů zastává rozmanité disciplíny gurmánského světa nejrozličnějších chutí a vůní. Nepřehlédnutelná je jak na poli barmanství a teatenderovství, tak v číšnické profesi. Od prvních studijních krůčků šla sebevědomě za svým cílem – neponechat nic náhodě a směle se prosadit v široké nabídce studijních oborů SOŠ a SOU Polička, zároveň si nenechala ujít ani lákavý post komisaře prezentující kritéria České barmanské asociace.

„Kateřina odvádí poctivý kus práce, za kterou je právem oceňována. Patří mezi studenty, kteří vědí, proč svůj obor studují. V průběhu studia pak jasně dokazují, že se ve své profesi neztratí, navíc ji posunou o pořádný krok vpřed,“ hodnotí svoji ambiciózní svěřenkyni v oboru barmanství Mgr. Petra Reslerová, učitelka odborného výcviku SOŠ a SOU Polička.