Učíme se pohádkou

Lenka ČeškováKurzy a školení, Uncategorized

Klasická školní učebna se 6. 12. 2016 proměnila v lesní říši. Do Stokorcového  lesa se totiž vypravili žáčci 1. stupně poličské ZŠ Na Lukách, aby se seznámili s příběhem obyvatel knížky Medvídek Pú a aby si ověřili svoji fantazii a dovednosti.

Nejprve jim byl lektorkou dílničky Petrou Reslerovou přečten příběh, v němž došlo k dešťové pohromě, která doslova uvěznila Púova kamaráda – růžové prasátko. Medvídek zvolil za záchranný prostředek deštník, ale co kdyby tento nápad selhal? Neporadíte děti našemu kamarádovi lépe? Poradily, a tak lodičkové překvapení bylo na světě! Ale z čeho by taková lodička mohla být? Unese prasátko i ostatní kamarády? Takovéto otázky se vynořovaly školáčkům před očima, příběh je zaujal a rozhodně nenechal jejich fantazii zahálet.

Nakonec se ve Stokorcovém lese zjevilo celé loďstvo a jeho tvůrci se směle pustili i do přípravy slavnostní tabule pro uvítání růžového trosečníka. A že všichni rádi mlsají, upekli sladké pokušení. Zbýval poslední krok – slavnostně vyzdobený stůl, zkrátka výzdoba jako z pohádky. Poté si už všichni přítomní po náročných záchranných manévrech oddychli a směle se pustili do hodování.

Na dobrodružně strávený den děti zcela jistě nezapomenou, a Medvídek Pú tak bude stále vyhledávanou knížkou.