Žáci SOŠ a SOU Polička se inspirují ve Francii

Filip ČervenýMezinárodní stáže, Nástěnka, Uncategorized

9. 10. 2017 Polička – SOŠ a SOU Polička pokračuje ve spolupráci s partnerskou gastronomickou školou ve francouzském městečku Pithiviers.

Téměř celé tři říjnové týdny (2.- 9. 10.) zde svou gastronomickou praxi absolvovali studenti třídy G3, a to Ondřej Kaňka a Pavlína Mikulecká. Oba se realizují v oblasti gastronomie po svém. Ondřeje zlákal svět kávy – baristika a Pavlína dominuje na poli carvingu. Nicméně Francie jim v mnohém nabídla osobní i profesní růst v podobě prozkoumávání gastronomických tajů tamější kuchyně i překonávání spletité jazykové bariéry.

Zkrátka se naši studenti ocitli na půdě jinojazyčné země, museli si poradit v neznámých situacích a navíc i vhodně využít potenciál, který jim vytoužená praxe nabídla. Soustředěně a s nemalým nadšením vnímali nabízené možnosti jednotlivých odborných výcvikových provozů a při velkolepém rautu v Orleáns svými gastronomickými dovednostmi zcela jistě nezahanbili svou poličskou domovskou školu. Náležitou odměnou byla našim studentům získaná zkušenost, inspirace i jedinečný cestovatelský zážitek.